Șeful statului a semnat un decret privind prelungirea stării de urgență
Toate măsurile de precauție și măsurile de austeritate luate inițial în timpul stării de urgență, care ar fi expirat la 16 aprilie, vor rămâne în vigoare încă o lună, după ce președintele Klaus Johannis a semnat un decret prezidențial în data 14 aprilie, prelungind starea de urgență cu treizeci de zile.
Prevederile decretului sunt disponibile și pe site-ul nostru (https://www.borbolycsaba.ro/ro/regulamente/), unde actualizăm în permanență colecția de norme legale.
Ilustrație: digi24.ro
![]()