Șeful statului a semnat un decret privind prelungirea stării de urgență

0

Toate măsurile de precauție și măsurile de austeritate luate inițial în timpul stării de urgență, care ar fi expirat la 16 aprilie, vor rămâne în vigoare încă o lună, după ce președintele Klaus Johannis a semnat un decret prezidențial în data 14 aprilie, prelungind starea de urgență cu treizeci de zile.

Prevederile decretului sunt disponibile și pe site-ul nostru (https://www.borbolycsaba.ro/ro/regulamente/), unde actualizăm în permanență colecția de norme legale.

Ilustrație: digi24.ro

Loading