Starea de urgență urmată de starea de alertă

0

Președintele Klaus Iohannis a declarat că nu va prelungi starea de urgență, iar din 15 mai va intra în vigoare starea de alertă. Președintele, în declarația sa din data de 4 mai, a precizat că vor fi deschise saloanele de coafură, cabinetele stomatologice și muzeele. Din localități se va putea ieși pentru probleme medicale, în interes de serviciu, dar și pentru activitate sportivă individuală. În interiorul localităților populația se va putea mișca fără declarația pe propria răspundere.

Loading