Nem adjuk fel az utak építését!
Kijavítjuk a csúszásokat Tarcsafalva és Firtosmartonos útszakaszon.
Udvarhelyszék egyik fontos útvonala a 135-ös megyei út. A megyei közlekedési vérkeringésbe úgymond az elmúlt években sikerült beépíteni.
Sajnos már mindenki ismeri a problémákat, a megoldásokat, azonban a szakembereknek sem sikerült megismerni.
A járhatóságot azonban biztosítjuk.
Nehéz helyzetben vagyunk. Azonban az, aki ma azt mondja, hogy az út járhatatlan az nem járt még az aszfaltos út előtti időkben a szakaszon. Korábban szekérrel, traktorral lehetett átjutni, ma kisautóval is.
A 8. Szakértői véleményt kértük, most már a teljes Kobátfalva és Tordátfalva szakaszra. Korábban egyetlen szakértői vélemény sem mondta ki, mi a probléma oka.
A mostani szakértői véelménytől azt várjuk, hogy egyértelműen legyen egy jelentés júliusra, amely mentén döntést hozhatunk, hogy folytatjuk az út rendbetételét munkálatot.
A masik szakasz, Etéd-Siklód-Maros megye határa közötti szakasz. Ott is sok a földcsúszás. Siklód irányába 5 csúszásnál a tarcsafalvi részen alkalmazott módszerrel építenénk újjá az utat, amennyiben ezt a tervező is jóváhagyja.
Siklód településen folytatja a munkálatokat a kivitelező.
#DJ135 #MegyeiUtak #HargitaMegye #Siklód #Tordátfalva #Tarcsafalva #Firtosmartonos #Etéd #Küsmöd #Siklód